مجموعه پارچینه شما را به خرید بهترین محصولات پارچه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

شرکت وارداتی پارچه ویسکوز لاکرا

آنچه در این مقاله می خوانید...

مراحل تولید پارچه ویسکوز لاکراکارگاه تولیدی پارچه ویسکوز لاکرا

پارچه ویسکوز دارای جنس با دوام و نرم است و یکی از محبوب ترین منسوجات در جهان است. اما پارچه ویسکوز لاکرا دقیقاً چیست و چگونه تولید و استفاده می شود؟

ویسکوز لاکرا چیست؟

ویسکوز لاکرا ، نوعی پارچه نیمه مصنوعی است. نام این ماده از فرآیندی است که برای تهیه آن استفاده شده است گرفته شده است. 

شرکت وارداتی پارچه ویسکوز لاکرا

مراحل تولید پارچه ویسکوز لاکرا

مراحل تولید پارچه ویسکوز لاکرا پارچه ویسکوز لاکرا چگونه ساخته می شود؟ در زیر مراحل تولید پارچه ویسکوز لاکرا شرح داده شده است : 

1. مرحله استخراج سلولز: در این مرحله سلولزی که مورد استفاده قرار میگیرد می بایست به صورت خالص ۹۰ درصد باشد.

2. تبدیل سلولز قلیایی: این سلولز سپس در سود سوزانی حل می شود ، که یک واکنش شیمیایی تولید می کند که سلولز را به سلول قلیایی تبدیل می کند. این فرآیند ناخالصی ها را از سلولز خارج کرده و آن را برای مرحله بعدی فرایند تولید آماده می کند.

3. فشار دادن: سلولز قلیایی سپس بین دو غلطک فشرده می شود ، که مایعات اضافی را از بین می برد. این ورق های فشرده شده سپس خرد شده و در ماده ای به نام خرده سفید خرد می شوند.

4- پیری : خرده سفید در اثر مواجهه با اکسیژن خالص ، پیر می شود و در مرحله بعدی ، در معرض دی سولفید کربن قرار می گیرد تا ماده جدیدی به نام خرده زرد ایجاد شود.

5- پختگی: شکاف زرد سپس حل می شود و به مدت چند ساعت اجازه می دهند تا رسیده شود.

6. فیلتر و اکسترودینگ: پس از رسیدن، خرده زرد رنگ فیلتر شده و حباب های گازی برداشته می شود. در مرحله بعد ، از طریق اسپینرت که وسیله ای با سوراخ های زیادی مانند دوش است، خارج می شود.

7. حمام اسید و اتمام: در آخر ، ماده حاصل در حمام اسید سولفوریک غوطه ور می شود ، که منجر به تولید رشته های ریون می شود. سپس رشته های آنها برای تولید پارچه ای که می تواند به شکل و اندازه دلخواه بریده شود ، چرخانده ، کشیده و شسته می شوند.

کارگاه تولیدی پارچه ویسکوز لاکرا

کارگاه تولیدی پارچه ویسکوز لاکرا کارگاه هایی برای تولید پارچه ویسکوز لاکرا وجود دارند که از ماشین های گر باف جهت تولید این نوع از پارچه استفاده می نمایند. کارگاه های تولیدی پارچه ویسکوز از نخهای مختلف جهت بافتن پارچه ویسکوز استفاده میکنند تا برای فصول  مختلف کاربردی شوند. از جمله پارچه ویسکوز ترکیبی می توان به ترکیل پلی استر با ویسکوز اشاره نمود که علاوه بر لطافت دارای وزن سبکی نیز می باشد. جهت تولید ویسکوز لاکرا در یک مرحله ، rayon یک مایع چسبناک و عسل مانند است که بعداً به شکل جامد مانند می شود. ماده اولیه آلیاژ خمیر چوب است ، اما این ماده آلی قبل از تبدیل شدن به پارچه پوشیدنی ، روند تولید طولانی را طی می کند.

حسن رضایی

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

مجموعه پارچینه شما را به خرید بهترین محصولات پارچه دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید